telefon: (83) 342-17-37

e-mail: sportel@o2.pl

Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

IMG20230915095706

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odkrywania talentów i dzień zabawy Dzień Kropki jest to też dzień zabawy. Wszystko zaczęło się w 15 września 2004 r. od publikacji książki ” The Dot” i trwa do dziś.
Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności.
Tego dnia zabawy w przedszkolu wypełnione były kolorowymi kropkami. W naszej szkole również zorganizowano różne działania artystyczne, dzięki którym dzieci próbowały swoich sił. Motywem działań była kropka. Tego dnia dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu i można z nich ułożyć ciekawe kompozycje.

„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti.
15 (września) grupa III „Smerfy” w Miejskim Przedszkolu nr 4 obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę.